Кодування від наркотиків підшиванням блокаторів

Методів кодування від наркозалежності кілька:

  • психотерапевтичний;
  • Фізіотерапевтичний;
  • медикаментозна.

Поговоримо про останнє.

Принцип роботи наркоблокаторів

Медикаментозне кодування від наркотиків (наркоблокада) полягає у підшиванні (імплантації) пацієнтові капсули зі спеціальною речовиною, яка блокує дію наркотику, якщо той потрапляє до організму. Найчастіше як наркоблокатор використовують Налтрексон. При цьому людина може або просто не відчувати звичну ейфорію, або відчувати дуже неприємні відчуття.

Куди підшивають наркоблокатор? Зазвичай у таке місце, куди хворому складно дістатися самому, наприклад, під лопаткою. Імплантувати капсули (їх може бути кілька) можна як під шкіру, так і в м’яз. Останній варіант вимагає від лікаря певних навичок і у наших медиків такі є.

Термін дії наркоблокатора зазвичай становить 3 місяці (іноді лікар може ухвалити рішення про інший термін). Якщо капсули все ж таки будуть витягнуті раніше терміну, ефект від них може зберігатися ще якийсь час.

Коли варто вдаватися до наркоблокади?

Потрібно розуміти, що хоча цей метод і називають «швидким лікуванням», саме по собі підшивання від наркотиків не позбавляє залежності. Це лише одна складова довгого шляху до одужання. До медикаментозного кодування звертаються вже після основного курсу лікування, щоб закріпити результат та мінімізувати ризики зриву.

Умови використання наркоблокади

  • Пацієнт має бути абсолютно «чистим» протягом останніх двох тижнів. Якщо потрібно, проводять детоксикацію.
  • Людина повинна усвідомлювати свою залежність і мати щире бажання подолати її.

Підшивання блокаторів при наркоманії

Чому трапляються зриви?

Підшивання від наркотиків – справді метод високоефективний та безпечний. Однак після закінчення терміну дії активної речовини трапляється пацієнт зривається і повертається до згубної пристрасті. Чому так відбувається?

Боротьба з наркозалежністю – це комплекс заходів, це ціла система, яка обов’язково включає, окрім детоксикації, психологічну та соціальну реабілітацію. Адже наркоманія – це хвороба як тіла, а й духу. Найскладніший період наркозалежних настає після закінчення фізичної ломки. Він може тривати 8-12 місяців і зазвичай супроводжується тяжкими депресіями.

З одного боку, допомогти уникнути зриву можуть кілька послідовних підшивок (4-5, виходячи з того, що термін їхньої дії приблизно 3 місяці). З іншого боку – дуже важливими є робота з психологом та підтримка близьких, їх правильна поведінка щодо хворого. Докладно про це ми розповідаємо на групових зустрічах із родичами та близькими людьми пацієнтів.

Чим загрожує відсутність комплексного підходу

Якщо ставитись до такого серйозного питання поверхово і не виконувати всі приписи лікаря (не підкріплювати результат антидепресантами, не відвідувати психотерапевта), лікування наркоманії не буде ефективним. Те саме стосується наркоманів, які лікуються не з власної волі. У таких випадках пацієнти вважають дні до завершення терміну дії наркоблокатора, зазнаючи при цьому психологічних страждань. Часто їх муки настільки сильні, що вони намагаються прийняти наркотичну речовину, незважаючи на імплантований блокатор.

×