Амфетамінова залежність – це систематичне вживання синтетичного наркотику, що випускається у вигляді білого або кремового порошку, а також таблеток. Найчастіше наркотик вживають інтраназально, рідше ін’єкційно. Речовина викликає важку залежність, стрімко зношує всі органи та системи. Амфетамін іноді є складовою частиною наркотичної суміші “сіль”. Сольова залежність часто трапляється у підлітків і молоді.

Ознаки амфетамінової залежності

Вживання стимуляторів кардинально змінює фізичне та психічне здоров’я людини, виникають поведінкові зміни. Перерахуємо ознаки амфетамінової залежності:

 1. Різке та невмотивоване зниження ваги: ​​за місяць залежний може втратити від 5 до 15 кг;
 2. Збліднення шкірних покривів;
 3. Поява виразок та вугрової висипки на обличчі та тілі. Найсильніше уражаються області навколо носа при інтраназальному застосуванні, виникають гнійні виразки на слизовій оболонці;
 4. Сліди від ін’єкцій на ліктьових згинах, стегнах та кистях;
 5. Випадання зубів;
 6. Розшарування та ламкість нігтів;
 7. Потьмяніння, сухість і ламкість волосся.

Якщо ви помітили характерні зміни у зовнішності людини, необхідно запропонувати їй свою допомогу. Своєчасне звернення до нарколога допоможе врятувати залежне життя.

Симптоми амфетамінової залежності

Психологічний стан людини, що вживає стимулятори, зазнає різких змін. Життя наркомана ділиться на два етапи: період сп’яніння та абстиненції. В обох ситуаціях поведінкові зміни мають протилежний характер.

 • У період наркотичного сп’яніння залежний стає дуже енергійним, веселим та збудженим. Виникають спалахи агресії та часті бійки. Поведінка стає неспокійною, виникає “біжить” погляд, швидка, нескладна і гучна мова. Підвищується лібідо, здійснюються часті та хаотичні статеві зв’язки;
 • У стані тверезості наркозалежний страждає від сильної апатії та слабкості. Довго спить, прогулює роботу, скаржиться на відсутність апетиту та небажання приступати до будь-якої діяльності. Розвивається важка депресія, суїцидальні думки та спроби. Наркозалежний намагається захиститися від минулого кола спілкування, залишитися наодинці із собою.

Життя амфетамінового наркомана замикається в порочне коло, станів сп’яніння та пошуку чергової дози. На перших етапах вживання порошку викликане інтересом та бажанням отримати швидкоплинний “кайф”. Згодом вживання стає необхідністю, оскільки стан тверезості супроводжується важким ламанням.

Стадії амфетамінової залежності

Виділяють кілька стадій амфетамінової залежності:

Перший етап включає психологічну залежність. Людина вживає речовину з одержання задоволення, втечі проблем реального світу. Нерідко стимулятор стає важливою частиною соціалізації – залежний не вміє вибудовувати соціальні зв’язки та завойовувати симпатію у тверезості.

Друга стадія – вживання порошку стає систематичним. Залежний страждає від психологічного потягу.

Третя стадія – розвиток фізичної залежності. У період тверезості людина страждає на сильний дискомфорт, дозування збільшується.

Четверта стадія – важка фізична залежність, що супроводжується симптомами абстиненції. Вживання наркотику супроводжується постійним підвищенням дозування. Внаслідок цих експериментів настає передозування — стан, який загрожує життю людини.

Наслідки амфетамінової залежності

Наслідки амфетамінової залежності для фізичного та психічного здоров’я людини дуже страшні:

 1. Тяжкі захворювання серцево-судинної системи. Розвиваються гострі стани: інфаркт, інсульт, гіпертонічний криз;
 2. Респіраторні патології: нежить, некротичні ураження слизових оболонок тощо;
 3. Захворювання ЦНС та головного мозку: епілепсія, набряк мозку тощо;
 4. Виразка шлунка та дванадцятипалої кишки;
 5. Гепатит, цироз;
 6. Психічні розлади: параноїдальна шизофренія, тривожно-депресивні розлади, суїцидальні спроби, параноїдальні, істеричні розлади, набута розумова відсталість;
 7. Раптова зупинка серця;
 8. Зниження імунітету, схильність до інфекційних захворювань;
 9. Зараження ВІЛ, СНІД та венеричними захворюваннями;
 10. Виразкові та некротичні ураження шкіри у місцях здійснення ін’єкцій. Внутрішньовенне введення наркотику здійснюється в антисанітарних умовах: розвивається тромбоз, емболія, хімічні опіки протягом вен, а також зараження ВІЛ. Цей стан може призвести до розвитку сухої або вологої гангрени.

Чим раніше вдатися до лікування амфетамінової залежності, тим більше шансів зберегти здоров’я наркозалежного.

Як лікувати амфетамінову залежність

Лікування амфетамінової залежності має бути комплексним. Терапія розрахована на детоксикацію, симптоматичне лікування наркоманії , психотерапію та реабілітацію в умовах спеціального центру. У процесі реабілітації відновлюють та опрацьовують соціально-психологічні аспекти особистості.

Лікування амфетамінової залежності у Києві

Клініка АТОС здійснює професійне медикаментозне та психотерапевтичне лікування гострих станів у Києві. Ми використовуємо сучасне обладнання та сертифіковані препарати, а багатий досвід та висока кваліфікація медичного персоналу сприяє якнайшвидшому одужанню пацієнтів. АТОС вже понад двадцять років здійснює професійну терапію залежностей та гострих психічних захворювань: досвід допомагає нашим фахівцям знаходити індивідуальний підхід до кожного пацієнта та надавати якісну медичну допомогу.

×