Порушення інтимної сфери включають аноргазмію, фригідність, передчасну еякуляцію і гіперсексуальність. Це делікатна проблема, вирішення якої має здійснюватися за участю досвідченого фахівця. Далі у статті ми розглянемо причини розвитку розладів статевої сфери, а також актуальні схеми психо- та фармакотерапії.

Визначення та види сексуальних розладів

Найчастіше до сексологів звертаються люди, які зіткнулися з німфоманією і погіршенням якості сексу.

Сексуальні розлади у жінок найчастіше мають на увазі фригідність – еротичну холодність, аноргазмію – неможливість досягти оргазму, а також вагінізм – спазм вагінальної мускулатури перед початком фрикцій. Для поліпшення якості життя необхідно вдатися до своєчасного лікування сексуальної залежності.

Сексуальні розлади у чоловіків мають на увазі передчасну еякуляцію, фригідність, або навпаки – німфоманію. Людині, залежній від сексу, складно сконцентруватися на повсякденних справах, оскільки еротичні думки мають нав’язливий характер. На день людина може 3-5 разів здійснювати акт самозадоволення або статеві зносини: в іншому разі виникає сильний фізичний і психічний дискомфорт. Залежність може бути пов’язана з серйозними психічними відхиленнями або пухлинами головного мозку. Це означає, що в разі її виникнення необхідно пройти комплексне обстеження, що включає в себе ретельну діагностику головного мозку (МРТ, КТ, енцефалограму тощо). Найчастіше еротичні дисфункції включають порушення:

 • Потягу – абсолютна холодність до інтиму, або навпаки – поява постійного бажання вступити в статевий контакт;
 • Збудження – відсутність ерекції або природного зволоження геніталій;
 • Фази оргазму – неможливість досягти оргазму (аноргазмія), рідкісні, “змащені” або уринарні оргазми;
 • Відчуттів – виникнення больових відчуттів під час фрикцій.

Людям, які зіткнулися з цією проблемою, потрібно вдатися до допомоги психотерапевта-сексолога. Фахівець розробить індивідуальну схему лікування сексуальних розладів.

Причини виникнення

Проблеми в ліжку можуть виникнути через природні або психологічні чинники. До фізіологічних чинників можна віднести цукровий діабет, захворювання нервової та ендокринної системи, серцево-судинні патології, фізіологічні зміни в жінок (вагітність, післяпологовий період, передменструальний синдром тощо), запалення простати в чоловіків. Крім того, приймання деяких препаратів (антидепресантів, діуретиків, транквілізаторів) може призвести до втрати лібідо і чутливості. Найчастіше сексуальні розлади виникають через перенесені психологічні травми:

  1. Негативний досвід. Зґвалтування завдає важкої психотравми людині будь-якого віку і статевої приналежності. Люди, які пережили насильство, насилу вступають навіть у добровільні контакти: в їхній пам’яті та підсвідомості зберігаються травмувальні спогади про примус. Найважчими вважаються зґвалтування і домагання в ранньому віці, що формують негативні асоціації з інтимною близькістю. Ще одна травмувальна ситуація – це негативний досвід під час добровільного контакту. Зауваження і висміювання партнера призводять до розвитку психотравми. Після травматичної ситуації знижується самооцінка: людина не може розслабитися й отримувати задоволення під час близькості. Її переслідує страх зробити якусь помилку. Напруженість часто трапляється у хлопців і дівчат, які страждають через низьку самооцінку: допомога полягає в нормалізації самооцінки шляхом інтенсивної психотерапії сексуальних розладів;
  2. Відсутність статевого виховання. У сім’ях із табуйованою темою сексу частіше трапляються люди, які стикаються з труднощами в близькості. Думка про те, що секс є чимось поганим і ганебним, провокує фригідність і неможливість розслабитися під час близькості. Ситуація може мати і зворотний характер: дитина дізнається про секс самостійно за допомогою перегляду порнофільмів. Згідно з проведеними дослідженнями, порнографічні фільми формують розлади сексуальних уподобань.
  3. Міжособистісні проблеми. Через труднощі в міжособистісних стосунках виникають проблеми еротичного характеру. Якість інтиму погіршується після серйозної сварки, зради одного з партнерів, здійснення аборту з примусу тощо. Сімейний психолог допоможе нормалізувати взаємини коханих.
  4. Депресія і втома. У період зниженого емоційного фону і постійного стресу відбуваються порушення лібідо. Депресія являє собою серйозну патологію, яка потребує комплексного підходу (поєднання прийому антидепресантів і психотерапії).
  5. Невміння вибудовувати довірчі та глибокі міжособистісні стосунки. Людина боїться вибудовувати довірчі та серйозні стосунки, тому обмежується швидкоплинними “інтрижками”. Страх прихильності для створення сім’ї може бути пов’язаний з особистісними особливостями та прихованими фобіями.

Перед лікуванням сексуальних залежностей потрібно дізнатися, які чинники спровокували їхній розвиток. Індивідуальна схема фармакотерапії та підбір психотерапевтичної програми здійснюється тільки після проходження психологічної, лабораторної, апаратної та інструментальної діагностики.

Сексуальні розлади у жінок: симптоми

 • Порушення збудження: відсутність або слабкість лібідо. Зниження лібідо призводить до зменшення вироблення природного мастила. У результаті цього виникає фізичний дискомфорт під час фрикцій;
 • Відсутність оргазмів, зміни їхньої сили та кількості;
 • Диспареунія – больові відчуття під час фрикцій. Поява больових імпульсів може бути пов’язана із запальними захворюваннями (ендометріоз, запалення піхви, придатків або простати), або ж із надмірною напруженістю.

Сексуальні розлади у жінок найчастіше мають на увазі фригідність і аноргазмію. Незважаючи на це, існує і жіноча німфоманія, що спонукає до вступу в часті й хаотичні акти близькості.

Сексуальні розлади у чоловіків: симптоми

 • Порушення еякуляції – передчасне сім’явиверження. Еякуляція може настати вже через 1,5-2 хвилини після початку фрикцій. Передчасна еякуляція призводить до погіршення якості еротичного життя партнерів, а також зниження самооцінки у чоловіка;
 • Труднощі з ерекцією. Можлива неповна і повна імпотенція;
 • Диспареунія – біль під час фрикцій;
 • Сексуальна залежність являє собою патологічну зацикленість на сексі, яка заважає повсякденній життєдіяльності. Для того, щоб впоратися з цією проблемою, залежному доводиться часто мастурбувати або вступати в хаотичні контакти. За наявності сексуальних розладів у чоловіків побудова стосунків ґрунтується не на бажанні створити міцний союз, а на пошуку партнера для отримання задоволення.

Сексуальна залежність у жінки

На тлі сексуальної залежності в жінки виникають фізіологічні зміни: грубіють молочні залози, голос стає низьким. Німфоманія становить велику небезпеку через зміну психологічного стану людини. У гонитві за швидкоплинним задоволенням часто нехтують засобами контрацепції: це призводить до небажаної вагітності, зараження інфекційними та венеричними захворюваннями (СНІД, ВІЛ, гонорея, сифіліс, хламідіоз тощо).

Сексуальна залежність у чоловіка

Сексуальна залежність у чоловіка пов’язана з фізіологічними змінами: чоловік стикається з труднощами, характерними для підлітків. Підвищується жирність шкіри обличчя і волосся, шкіра вкривається вугровими висипаннями (у ділянці чола і підборіддя). Поведінка стає неспокійною, дратівливою. Різке підвищення рівня лібідо може сформуватися внаслідок органічного ураження головного мозку. Це означає, що перед лікуванням сексуальних розладів проводиться ретельне діагностичне обстеження.

Особливості діагностики

Для того, щоб визначити причини захворювання, необхідно здати аналіз крові (загальний, серологічний, біохімічний тощо), УЗД репродуктивної системи та щитоподібної залози, аналіз крові на гормони, дослідити зішкрібки статевих органів, МРТ, КТ головного мозку тощо. Лікар визначає актуальні діагностичні заходи після первинної консультації та ознайомлення з даними анамнезу. Отримання інформації про фізичний стан людини дасть зрозуміти, як позбутися сексуальної залежності. У разі, якщо фізіологічні причини не були виявлені, фахівець переходить до опрацювання психотравм пацієнта.

Лікування сексуальних залежностей у Києві

Лікування сексуальної залежності в Києві включає в себе психо- і фармакотерапію. Клініка АТОС (Активна Терапія Гострих Станів) здійснює комплексну і професійну медичну допомогу людям з гострими психологічними станами і залежностями. Фахівці АТОС мають високу кваліфікацію, використовують сучасне обладнання та найактуальніші психотерапевтичні програми. Схема лікування може являти собою:

 1. Усунення основного фізичного захворювання. Це може бути хірургічне втручання (у разі пухлин), терапія основного психічного розладу, прийом протизапальних препаратів, антибіотиків тощо;
 2. Індивідуальна психотерапія. Спільно з фахівцем людина знаходить причини проблеми, що виникла, і вчиться способам її подолання;
 3. Масаж, лікувальна фізкультура та апаратні методики (голкорефлексотерапія, електростимуляція, застосування ультразвуку) сприяють зміцненню ЦНС, загальному розслабленню і підтримці нормального функціонування органів і систем.

Професіонали клініки АТОС здійснюють ретельну діагностику та лікування сексуальних залежностей із застосуванням сертифікованих медикаментів. Ми забезпечуємо індивідуальний підхід до кожного пацієнта і пропонуємо найкращі умови терапії. Крім того, ви можете не турбуватися про конфіденційність: наша клініка гарантує збереження анонімності кожного пацієнта. Для того, щоб дізнатися більше про лікування сексуальних розладів, зв’яжіться з нашими менеджерами за номером гарячої лінії.

×