Індивідуальні сеанси психотерапії для алкозалежних

Психологічна реабілітація зводиться до комплексу медичних, психологічних, педагогічних і соціальних процедур, які допоможуть компенсувати або повністю відновити засмучений психічний стан у людей, які зазнали психологічної травми або перенесли подібне захворювання.

Головні моменти психотерапії та спрямованість лінії роботи з клієнтами:

Психотерапия при алкоголизме в клинике Атос

  1. Проходження первинної діагностики.
  2. Консультація в індивідуальному порядку, під час якої лікар намагається переконати пацієнта в необхідності розвитку природного ставлення до свого самопочуття, викликаного захворюванням. Також лікар навчає адекватно сприймати та налагоджувати стосунки з іншими людьми, долати спірні моменти тощо.
  3. Виправлення психологічного стану – дає змогу відновити порушене сприйняття свого “я”; переглянути мотиви, інтереси, цінності та інші життєві орієнтації для досягнення ефективного й успішного самовираження, усунення депресивного стану, різних фобій і хвилювань, пов’язаних зі складними життєвими ситуаціями.
  4. Комплекс психопрофілактичних заходів, які дають змогу здобувати навички, знання з психотерапії, виробляти загальну психологічну культуру, вчасно попереджати появу різних психологічних відхилень.
  5. Тренування особистісного розвитку, саморозкріпачення, пізнання самого себе, облаштування життєвої позиції.
  6. Пізнавальні, розумові тренінги, що виконують функції тренувань психічної діяльності за допомогою певних навантажень.

В основі реабілітаційної програми лежить відомий у всьому світі проєкт “12 кроків”. Цю техніку визнано найефективнішою, адже вона дає змогу отримати стійкий результат лікування, а також зростати соціально і духовно. Ця програма допомогла безлічі людей по всьому світу перемогти проблему залежності. Тривалість занять становить у середньому близько півроку. Це рекомендований період, протягом якого пацієнт отримує потрібні практичні навички для повного виліковування від прихильності до алкоголю. З огляду на побажання і можливості хворого, фактична тривалість курсу реабілітації може скоротитися до мінімального базового періоду – 28 діб.

Етапи психологічної реабілітації

Индивидуальная психотерапия для алкоголиков

  • Фаза №1. Лікування в стаціонарі протягом 28 днів із проживанням у 2-3-місних кімнатах. Проходження реабілітаційних тренувань групами, психологічні тренінги та ігри, арт-терапія, груповий перегляд відеофільмів та їх обговорення, оздоровчі спортивні заняття, комплексне 3-разове харчування. Будуть прищеплені первинні навички для підтримки стабільно тверезого способу життя.
  • Фаза №2. Стаціонарне лікування – 28 діб (пролонгування заходів 1 фази) або амбулаторне відвідування з 10 ранку до 18 вечора.
  • Фаза №3. Стаціонарне лікування протягом 28 днів або відвідування лікаря в індивідуальному порядку на весь день або на півдня.

Амбулаторні візити на половину дня проводяться з 10-00 до 14-00 або з 14-00 до 18-00. Їхня мета – соціальна реадаптація. Друга частина дня має бути присвячена суспільно-корисній діяльності. Можна заповнити цей час соціальними роботами, сімейними обов’язками, роботою, навчанням.

Подальше лікування алкоголізму відбуватиметься за умовами 3 фази. Залежно від того, як протікає лікування пацієнта, тривалість кожної фази може бути збільшена. Щоб збільшити ефективність лікування, в клініці АТОС застосовуються додаткові методи реабілітації: релаксація; сеанси гіпнозу; опрацювання негативних установок, заміщення їх позитивними; робота з образами та символами та інші фізіотерапевтичні та психотерапевтичні методики. Також наші лікарі широко застосовують у роботі сучасну зарубіжну апаратуру біологічного зворотного зв’язку (БОС), що дає змогу грамотно оцінити ефективність проведених робіт із пацієнтом.

Така методика дозволяє:

Методы психотерапии в клинике Атос

  • Знизити кількість прийнятих ліків або навіть виключити їх.
  • Знизити ймовірність виникнення побічних ефектів від застосування лікарських препаратів.
  • Знайти ефективне застосування в деяких ситуаціях, коли ліки не допомагають.
  • Привести пацієнта в активний стан, допомогти йому прислухатися до свого тіла.

Реабілітація пацієнтів передбачає також регулярні групові консультації їхніх родичів і близьких. Оскільки в цей період вкрай важлива психологічна підтримка хворого і розуміння того, як правильно будувати з ним взаємини в рамках сім’ї. Такі консультації відбуваються раз на тиждень – анонімно і безкоштовно.

×