Социальная реабилитация алкоголиков

Дуже часто люди, які страждають на алкоголізм, “випадають” із життя. Вони ховаються від реальності, намагаючись піти від проблем і несправедливості світу. Здавалося б, успішний курс лікування має все виправити і повернути на круги своя. Однак не все так просто.

Життя в суспільстві пов’язане зі стресами, і тепер вилікуваному потрібно справлятися з ними без допомоги зеленого змія. Йому доводиться заново вчитися життя в соціумі: адекватно реагувати на повсякденні ситуації, справлятися з емоціями, кажучи простіше – уживатися з людьми.
Соціальна реадаптація колишніх алкоголіків створена саме для цього.

Реабілітація після алкогольної залежності

Прийнявши рішення пройти реабілітацію від алкогольної залежності, людина робить правильний вибір. Вирішує жити замість щоденного повільного отруєння свого тіла.

Вчені озвучують довгий список тригерів, які могли запустити механізм. Кожна людина являє собою індивідуальне поєднання зовнішніх умови, генетичної інформації, впливу оточення.

Категорія людей, які вважають, що соціальна реадаптація алкоголіків це марнування часу, часто повертається до пияцтва. Хворі, які встигли втратити роботу, сім’ю, не знають з чого почати нове життя. Чистий аркуш викликає бажання кинути всі досягнення і випити. Щоб уникнути подібних відчуттів слід пройти повний курс реабілітації алкоголіків.

Спеціальні психологічні тренінги допомагають людям, які подолали залежність, знову влитися в суспільство і почуватися при цьому впевнено і невимушено. Соціальна реадаптація – завершальний і вкрай важливий етап програми лікування, оскільки зводить до нуля ризики зривів.

Негативні наслідки алкогольної залежності

Вживання спиртного тягне за собою купу проблем. Багато з них стосуються фізичного здоров’я, частина психологічного та соціального.
Социальная реадаптация после алкоголизма
Серед проблем, з якими стикаються алкоголіки:

 1. Відсутність контролю та агресивна поведінка;
 2. Нещасні випадки, пов’язані з глибоким сп’янінням, – переохолодження, втрата свідомості і як наслідок травми;
 3. Алкогольна інтоксикація;
 4. Розвиток хвороб внутрішніх органів;
 5. Розлади психіки;
 6. Втрата роботи;
 7. Порушення закону та арешти;
 8. Розлад у сім’ї та втрата близьких;
 9. Нестача коштів для життя.

До соціальних проблем на рівні держави належать:

 • ДТП;
 • травми на виробництвах;
 • державні виплати непрацездатним особам унаслідок вживання спиртного;
 • підвищені рівень злочинності;
 • деградація нації.

Якщо говорити про порушення здоров’я, то продукти розпаду етанолу повільно руйнують травну систему, печінку, серцево-судинну систему, впливають на роботу мозку і знижують його продуктивність. Алкоголь шкідливий для статевої системи та впливає на активність сперматозоїдів і яйцеклітин. Розвиток плода може бути порушений через вживання одного з батьків.

Серед психічних розладів, пов’язаних з алкоголізмом, різкі зміни настрою, неконтрольована агресія, втрата інтересу до життя. А також астенія – особисті якості більше не мають значення, відсутні цінності. У разі запущених форм алкоголізму діагностується недоумство. Неврологічні порушення пов’язані з роботою мозочка та інших відділів головного мозку. Розвиваються синдроми, які призводять до втрати зору, слуху. Людина втрачає будь-яку схожість з особистістю вільною від вживання.

Плюси проходження соціальної реабілітації алкоголіків у клініці АТОС

Плюсы прохождения социальной реадаптации

Клініка АТОС спеціалізується на реабілітації алкоголіків. З 1999 року команда професіоналів допомагає пацієнтам вилікуватися від різного роду залежностей:

 • лікування алкоголізму;
 • наркоманії;
 • харчової залежності;
 • ігроманії;
 • залежності від ліків;
 • порушення сну.

У клініці АТОС застосовуються сучасні методи і практики реабілітації для алкоголіків, що давно зарекомендували себе. Співробітники – дипломовані фахівці у своїй сфері, які цінуються в Україні. Звертаючись за реабілітацією від алкоголізму в АТОС, ви отримуєте в своє розпорядження команду, готову на все заради вашого одужання і благополучного повернення до нормального життя.

Переваги реабілітації після алкоголізму в Києві:

 1. Ми знаємо важливість останньої стадії лікування і надаємо їй великого значення;
 2. У нас ви отримаєте психологічну допомогу;
 3. Навчитеся справлятися з труднощами;
 4. Знайдете приємні заняття, хобі;
 5. Познайомитеся з вилікуваними, які підтримають власним прикладом;
 6. Проведемо бесіди з сім’єю та близькими. Їм також потрібно отримати нові навички спілкування та реагування на ситуації.
×