Залежність одна з тем, які обходять стороною. Жителі країни мало знайомі з проблемою, наслідками, до яких може призвести вживання наркотиків, впливом на організм. Розмови про наркоманію швидко закінчуються, а соціальної реклами на державному рівні вкрай мало. Пройти реабілітацію наркозалежних у Києві можливо в клініці АТОС.

Негативні наслідки наркоманії

Социальная реабилитация наркоманов

Будь-який наркотик має вплив на організм, який починається з першої дози. Наслідки впливу фахівці поділяють на три категорії:

 1. Зворотні зміни. У тому числі порушення з можливим відновленням після припинення вживання.
 2. Частково оборотні. До них відносяться порушення, що піддаються лікуванню під час реабілітації наркоманів, але переходять у хронічну форму. Потрібний постійний контроль хвороби.
 3. Незворотні наслідки. До них відносяться стани, характерні для третьої стадії наркотичної залежності. Їх неможливо вилікувати чи звернути розвиток.

До загальних наслідків належить ураження нервової системи. Вплив наркотиків на мозок викликає порушення у його роботі. Вони спричиняють дрібні порушення психічних і неврологічних процесів. У наркоманів уражені нерви, порушено координацію. А також серйозні порушення опорно-рухового апарату. Реабілітація від наркозалежності допоможе запобігти серйознішим наслідкам: психози, паралічі.

Впливу наркотиків піддається печінка. Серед захворювань, викликаних вживанням наркотиків: жирова дистрофія, гепатит, цироз печінки. Страждає серцево-судинна система. У 100% наркоманів діагностовано тахікардію та гіпертензію. Без своєчасної реабілітації наркозалежних розвивається невиліковна серцева недостатність.

Наркотичні речовини мають специфічні наслідки. Вони залежить від групи вживаних наркотиків.

Социальная реадаптация наркоманов в Атос клинике

 1. Опіати спричиняють токсичну енцефалопатію. Це поразки мозку, що виявляються зниження інтелекту, погіршенні пам’яті, здатності мислити. Хворий не може зосередитись, виконати просте завдання. Імунітет опіоїдних наркоманів знижений. ШКТ уражений, визначаються гастрити, панкреатити, виразки. Речовини вражають вени, кров, кістки. Часто можна побачити руйнування тканини щелепи, пародонтоз.
 2. Метамфетамін. Прийом саморобного “Гвинта” призводить до порушень циркуляції крові в мозку, руйнуються внутрішні органи. Викликає зниження імунітету. Відсутність реабілітації наркозалежних призводить до втрати зубів.
 3. Вживання психостимуляторів викликає порушення координації, мови. Речовини руйнівно впливають на нирки, печінку. Реабілітація наркоманів може запобігти паралічу, порушення рефлексів.

Чому необхідна соціальна реабілітація наркозалежних у Києві

Успешная социальная реадаптация наркоманов

Лікування наркоманії складається із трьох етапів. На першому відбувається обстеження та проводиться детоксикація. За допомогою психологів та групових занять хворі знаються на собі, шукають причину виникнення залежності. Цей етап називається психологічною реабілітацією наркоманів.

Заключним етапом є соціальна реабілітація наркозалежних. Пацієнти практично готові повернутись у суспільство. Але вони мають знати, як жити без наркотиків.

Хворі наштовхнуться на проблеми пошуку роботи, налагодження контактів. У цей час важлива підтримка як психологів і співробітників клініки АТОС, а й рідних, друзів.

Суть соціальної адаптації полягає у возз’єднанні хворого із соціумом. Проходження тренінгів можливе за амбулаторних умов. А за стінами займатимуть час навчанням, роботою, сім’єю.

Програма соціальної реадаптації наркозалежних ґрунтується на сучасних методиках лікування. У тому основі розуміння психологічного кореня розвитку хвороби. Ми визначаємо метою цього етапу формування стійких установок на здоровий спосіб життя, уміння долати повсякденні труднощі.

Завдання соціальної реабілітації наркозалежних:

 • вироблення позитивного настрою здорове життя;
 • відновити сім’ю, повернути родичів та друзів, налагодити спілкування з колегами, однолітками;
 • сформувати духовні та моральні цінності;
 • допомогти адаптуватися до життя без наркотиків;
 • знайти засоби отримання позитивних емоцій.

Переваги проходження соціальної реадаптації у клініці АТОС

Клініка АТОС має потужну науково-технічну базу, а також кваліфікований персонал. Наші фахівці знаються на методиках і вміють використовувати їх на практиці. Отримання позитивного результату – наша головна мета.

Не відкладайте на завтра, дзвоніть прямо зараз. І ми допоможемо вам подолати залежність, яка отруює ваше життя!

×