Лікування пивного алкоголізму проводиться за порівняно новими методиками. Поняття адикції від пива з’явилося порівняно недавно як наслідок надто лояльного ставлення до алкоголю. Пивні напої сприймаються як легкі, не здатні викликати звички.

Причини виникнення звички

Що таке пивний алкоголізм? Це залежність від пива, яка, за статистикою, трапляється все частіше. На відміну від залежності від інших видів алкоголю, звичка пити пінне розвивається ще з підліткового віку. У сучасних реаліях діти роблять перші кроки на шляху до алкоголізму ще з 11-12 років.

Серед причин зловживання алкоголем називають:

Сімейну схильність. Якщо ознаки пивного алкоголізму є у батьків, з великою ймовірністю дитина також буде схильна до шкідливих звичок.
Дефекти виховання. З ранніх років залежність від алкоголю набувають підлітки в гіперопікаючих або деспотичних сім’ях.
Особистісні особливості. Найчастіше залежність від пінного напою зустрічається в істеричних, нестійких емоційно, невротичних людей.
Астенезуючі фактори. Симптоми пивного алкоголізму можуть розвиватися під час сильного стресу.

Однією з причин є досить легке ставлення до пива в соціумі. Серед суспільства прийнято вважати, що пивного алкоголізму немає. Пінний напій – частий супутник дружніх зустрічей та п’ятничних вечорів.

Лікування пивного алкоголізму

Як виявляється пивний алкоголізм у жінок

Пивний алкоголізм у жінок розвивається швидше. За статистикою, дівчата більш залежні від алкоголю. Їм складніше позбавитися залежності, тому лікування алкоголізму слід проводити на ранніх стадіях.

Алкоголізм пивний у дівчат можна обчислити за такими ознаками:

 • розпиття кількох літрів пива щотижня під різними приводами;
 • емоційна нестабільність, сварки із родичами на тлі алкоголізму;
 • агресивність у періоди тверезості;
 • зниження лібідо;
 • набряки тіла;
 • безсоння, головний біль.

На пізніх стадіях захворювання жінка п’є щодня, алкоголізм набуває систематичного характеру. Пиво стає єдиним способом отримати задоволення. У періоди тверезості спостерігається депресія, тривожність, хронічна втома.

Як виявляється пивний алкоголізм у чоловіків

Пивний алкоголізм у чоловіків трапляється частіше. Пиво вважається чоловічим напоєм, незмінним супутником п’ятничного вечора чи зустрічі з друзями. Непитущий хлопець зазнає суспільного тиску.

Лікування від пивного алкоголізму необхідне за таких симптомів:

 • розпиття більше однієї пляшки пива на тиждень із поступовим збільшенням кількості випитого;
 • дратівливість та тривожність;
 • відсутність можливості розслабитись без алкоголю;
 • погіршення пам’яті;
 • проблеми з дрібною моторикою;
 • депресія та стрес у періоди тверезості;
 • часті болі у серці, тахікардія.

Знати, як перемогти пивний алкоголізм, важливо. Залежність від пінного напою призводить до серйозних наслідків для здоров’я: ожиріння, цироз печінки, проблеми із серцево-судинною системою. Симптоми наростають поступово, залежність у чоловіків розвивається повільніше, ніж у жінок.

Симптоми пивної залежності у підлітків

Схема того, як лікувати пивний алкоголізм у підлітків практично не відрізняється від терапії для дорослих. Складнощі виникають при виявленні залежності. Діти рідко звертаються до психотерапевта самостійно, приховують звичку пити батьків.

Виявити її можна за непрямими ознаками. Залежний підліток починає рідше бувати вдома. У нього спостерігається роздратованість та тривожність. Дитина відчуває постійний стрес, виникають проблеми з навчанням, провали в пам’яті.

Як лікувати пивний алкоголізм

Лікування пивного алкоголізму проходить комплексно. Середній час лікування – до кількох місяців.

Лікування пивного алкоголізму проводиться у кілька етапів:

 • Зняття інтоксикації. Продукти розпаду алкоголю виводяться з організму, відновлюється водно-сольовий баланс.
 • Зняття абстиненції. За допомогою лікувальних препаратів знижується залежність, забирається ефект «ломки».
 • Симптоматична терапія. За допомогою медикаментів виробляється огида до пива.
 • Психологічна допомога. З психіатром виробляється відмова від алкоголю на підсвідомому рівні. Лікар допоможе виявити причини виникнення залежності.
 • Відновлення хворого на соціумі. Налагодження відносин із рідними, пошук роботи. Це найважливіший етап реабілітації — алкоголіку потрібна підтримка близьких людей.

Лікування пивного алкоголізму проводиться у роботі з хворим та його сім’єю. Близькі мають підтримувати людину, інакше повернення адикції неминуче.

Лікування від пивного алкоголізму у клініці

У клініці ми пропонуємо комплексне лікування пивного алкоголізму. За допомогою медикаментів ми допомагаємо виробити огиду до алкоголю. Робота з психологом допоможе опрацювати залежність на підсвідомому рівні.

Дізнайтеся, як позбутися пивного алкоголізму, вже сьогодні, щоб через місяць увійти в нове життя, позбавлене щоденних виливів, сварок з близькими та проблем на роботі!

Лікування пивного алкоголізму
×