Активний розвиток комп’ютерних технологій спричинив багато як позитивних моментів, а й негативних. В даний час інтернетом користуються абсолютно всі дорослі та діти, починаючи з найменших років. Соціальні мережі особливо активно затягують людей віком до 35 років, комп’ютерні ігри – людей різних вікових категорій. В осіб від 16 до 25 років інтернет-залежність практично в 4 рази вища, ніж залежність від спиртних напоїв та наркотичних препаратів! І це основний чинник, який слід звернути увагу на громадському рівні. Найбільше любителів соціальних мереж у Філіппінах – близько 93% від населення, у Китаї їх близько 60%.

Що являє собою комп’ютерна залежність

Багато дітей з 4-5 років активно грають у комп’ютерні ігри. На перший погляд, це не має нічого поганого, дитина захоплена грою. Але, з іншого боку, вже з цього раннього віку маленький хлопчик чи дівчинка стає залежним від гаджета, чим приводять своїх батьків у жах. А ось азартні інтернет-ігри призвели до того, що у світі стало ще більше ігроманів, які можуть цілодобово безперервно не виходити з гри. Ба більше, люди середнього і старшого віку активно користуються соціальними мережами для спілкування зі своїми рідними, близькими та друзями, заводять нові знайомства, дивляться різних блогерів.

Інтернет-залежність являє собою досить серйозне захворювання, яке фахівці прирівнюють до алкогольної та наркотичної тяги. Цей стан містить у собі ті самі механізми, що й у разі інших залежностей, тільки в цьому разі не зачіпається фізичне тіло, тому що задіюється тільки головний мозок.

Наслідки інтернет-залежності

Віртуальний, захопливий світ дуже швидко поглинає свідомість людини і стає її реальністю. Інтернет-залежний перестає адекватно сприймати реальність, віддаляється від своїх друзів і родичів, дуже рідко виходить на вулицю, боїться знайомитися з новими людьми. Те, що спочатку було нешкідливою грою або звичайним цікавим захопленням, стає для нього реальним світом, де він живе за іншими правилами, робить те, що йому хочеться, життя змінюється кардинальним чином.

 • Людина дуже багато часу проводить за комп’ютером.
  Її близькі та родичі скаржаться на те, що практично не бачать її, оскільки вона весь час проводить у віртуальному світі.
 • Кожну вільну хвилинку залежний намагається провести в соціальних мережах або за інтернет-грою.
 • Людина перестає ходити в гості, відмовляється від походів у кіно, будь-яким реальним діям віддає перевагу віртуальному світу.
 • Вона стає замкнутою, відповідає на запитання просто і швидко.
 • Будь-які спроби відволікти залежного від інтернету обертаються спалахами гніву, різкими висловлюваннями, образами і злістю.
 • Така людина не може вирішувати питання, які виникають у реальному житті, їй набагато простіше сховатися від них за грою або сховатися в соціальній мережі.
 • Вона перестає доглядати за собою, займатися захопленнями, читати книги, розвиватися, її не хвилює зовнішній вигляд і те, що відбувається навколо.
 • Усі її розмови зводяться тільки до обговорення інтернет-ігри або соціальних мереж.
 • Втрата відчуття часу. Таким людям здається, що вони провели в інтернеті всього 5 хвилин, коли насправді минуло кілька годин.
 • Ігнорування своїх фізіологічних потреб. Залежні люди можуть по кілька годин не відчувати почуття голоду, бажання поспати, подихати свіжим повітрям, сходити в туалет.

Нерідко такі люди кидають навчання, йдуть з роботи, втрачають своїх друзів, розлучаються. Найскладніша стадія інтернет-залежності дуже часто спостерігається в людей, які здійснюють неадекватні для них учинки: завдають комусь фізичного болю, деякі в найагресивнішому вигляді забирають найцінніше, що є в людини, – її життя. Відомо досить багато випадків, коли цілком тиха і спокійна людина, неконфліктна, захоплюється комп’ютерними іграми або віртуальним світом, після чого чинить насильство, вбивство та інші страшні вчинки. Це вкотре доводить, що інтернет-залежність вражає психіку людини, вона перестає бачити різницю між віртуальним і реальним світом, вважає, що у звичайному житті може чинити ті самі дії, що й у комп’ютерній грі.

Лікування інтернет-залежності

Уже давно фахівці встановили, що інтернет, алкогольна та наркотична залежності є серйозними важкими захворюваннями, бо вражають психіку. Саме тому з ними необхідно боротися, як із будь-яким важким захворюванням. Довірити це завдання слід професійним фахівцям, які знають все про такі проблеми, їхній вплив на психіку і фізичне тіло, використовують найефективніші методики лікування. Ігноруючи професійну медичну допомогу, незабаром людина зіткнеться з більш серйозними проблемами та їхніми наслідками. Є дуже простий і водночас складний вихід – визнати, що ти став залежною людиною, і звернутися по кваліфіковану допомогу в наркологічний центр. Зробити це можуть лише одиниці, тому без підтримки і допомоги близьких людей у цьому питанні просто не обійтися.

Куди звернутися по допомогу?

Якщо Ви або ваша близька людина стали залежні від інтернету і не можете самостійно впоратися з такою проблемою, звертайтеся за допомогою в нашу клініку в Києві “АТОС”. У нас працюють найкращі фахівці, які є професіоналами своєї справи, знають все про інтернет-залежність, алкогольну, наркотичну та інші види. Протягом понад 25 років ми використовуємо найефективніші методики лікування, які допомагають після повного курсу реабілітації залежній людині повернутися до колишнього здорового способу життя. Багато людей, які проходили лікування в “АТОС” підтверджують на своєму прикладі, що змогли позбутися різного виду пристрастей і повернулися до нормального життя без шкідливих звичок. Для цього необхідно небагато, визнати свою пристрасть і усвідомити, що позбутися її самостійно не вийде. Найкращий результат пацієнт отримує в тому разі, коли повністю усвідомлює становище, в якому він опинився, і довіряє вирішення цієї проблеми досвідченим лікарям.

Як проводиться лікування в наркологічному центрі АТОС ?

Спочатку кожен пацієнт проходить повну діагностику та лабораторне дослідження. Детально ознайомившись із результатами аналізів, вивчивши здоров’я пацієнта, спосіб його життя та інші важливі чинники, лікар призначає курс реабілітації. Методики та лікарські препарати він підбирає індивідуально для кожного хворого.

Кожен пацієнт перебуває під цілодобовим наглядом медичного персоналу. Це необхідно для того, щоб він не зміг повернутися до своєї звички. Основне лікування інтернет-залежності проводять психіатри і психологи індивідуально з кожним пацієнтом, а також на групових заняттях. Основним завданням реабілітації є виявлення істинної причини, через яку людина стала залежною, а також її усунення, заміщення на нову, приємнішу та безпечнішу звичку, наприклад, читання книг, цікаві хобі та інше.

Під час курсу реабілітації в “АТОС” пацієнти практично не спілкуються з родичами та друзями, щоб не дратуватися, не сваритися, не ображатися, не ображатися, щоб знову їм не захотілося повернутися до свого попереднього життя, де вони були залежні.

Чому до нас звертаються?

У наш центр приходять люди різного віку з різноманітними психологічними проблемами. Багато з них залишають свої позитивні відгуки на сайті “АТОС”, продовжують допомагати такими ж людям, якими вони були до лікування.

До основних переваг нашого центру наркології та алкоголізму належать:

 1. Великий досвід роботи.
 2. У штаті центру працюють тільки професійні лікарі з великим досвідом. Вони мають всі необхідні знання і практичні навички, завдяки яким вже величезна кількість людей позбулися важких пристрастей і живуть колишнім здоровим життям.
 3. Ми використовуємо найсучасніші та найефективніші методи лікування, які застосовують у всіх розвинених країнах світу. Кожне відділення наркологічного центру “АТОС” обладнане професійною технікою для повного обстеження та ефективної реабілітації.
 4. Наші фахівці відповідально підходять до кожного випадку. Ані лікарі, ані медичний персонал не засуджують своїх пацієнтів, навпаки – ставляться до них із розумінням, допомагаючи швидше позбутися пристрастей до інтернету, алкоголю чи наркотиків.
 5. Ми постійно розвиваємося і вчимося у найкращих медиків нашої країни, а також інших країн світу, відвідуємо семінари, лекції, майстер-класи та інші заходи.
 6. За необхідності, надаємо анонімне лікування
 7. Кожен пацієнт отримує гарантію після проходження повного курсу реабілітації.

Як викликати фахівця додому?

Якщо Ви самі або хтось із ваших близьких стали залежними від комп’ютерних ігор або соціальних мереж, розумієте, що не зможете впоратися з цією проблемою самостійно, але маєте сильне бажання повернутися до колишнього, здорового способу життя, звертайтеся до нашого спеціалізованого наркологічного центру АТОС у Києві. Ви можете записатися на особисту зустріч з фахівцем по телефону або прямо на нашому офіційному сайті. У тому випадку, якщо залежний відмовляється їхати в клініку, Ви можете викликати лікаря додому. Він приїде у звичайному одязі та на звичайному авто, щоб не привертати увагу оточуючих і сусідів. (В даний час ця функція тимчасово не виконується).

Клініка АТОС допоможе кожному, хто опинився заручником комп’ютерних ігор або соціальних мереж. Наше завдання не тільки навчити жити без віртуальних ігор, а й знайти головну психологічну причину, чому людина стала ховатися від реального життя. За весь курс реабілітації пацієнти проходять повне обстеження, розбирають різні ситуації, які були в їхньому житті, опрацьовують їх із психологами та психіатрами.

Завдяки злагодженим діям фахівців клініки АТОС вже через кілька місяців реабілітації, Ви зможете знову радіти життю без комп’ютерних ігор або соціальних мереж!

×