Азарт у розумних межах часто допомагає досягати людині успіхів у роботі та побудові кар’єри. Але якщо азартна за природою людина пристраститься до ігор, це може стати великою проблемою і призвести до формування згубної пристрасті.

Поступово віртуальний світ заволодіває людиною настільки, що вона перестає жити в реальності, її турбує лише азартна гра. Формується ігроманія, хвороба можна порівняти з наркотичною залежністю.

Аналогом ігроманії є кредитоманія – нестримне та безладне отримання кредитів та некерована їх розтрата.

Позбутися ігроманії/кредитоманії зусиллями власної волі вкрай складно. За допомогою варто звернутися до спеціалізованої установи.

Успішним лікуванням ігроманії у Києві займається наркологічний центр АТОС. Для усунення ігрової залежності в клініці проводяться сеанси психокорекції та гіпнотерапії та застосовується процедура кодування.

Методика лікування ігроманії в центрі АТОС ґрунтується на використанні інноваційного голландського обладнання з технологією біологічного зворотного зв’язку (БОС). Цей апаратний комплекс дозволяє коригувати емоційний стан залежного з метою навіювання йому негативного ставлення до азартних ігор.

Лікування ігрової залежності у Києві: поетапний план

Робота з ігрової залежністю у хронічній стадії у центрі АТОС ведеться у кілька етапів:

 • Ознайомча консультація, де лікарем проводиться первинна медико-психологічна діагностика стану пацієнта та пропонуються можливі варіанти лікування.
 • Курс реабілітаційних заходів, що включає методики психологічної корекції та гіпнотерапії, тренінги особистісного зростання та самопізнання.
 • Процедура БОС-кодування.
 • Програма ресоціалізації та психологічної підтримки.

     Лікування запущеної стадії ігроманії (при виражених психо-емоційних розладах) може вимагати проведення медикаментозної терапії та додаткових реабілітаційних процедур у стаціонарі. У цей час пацієнти будуть перебувати під цілодобовим наглядом досвідченого персоналу клініки, виключаючи цим можливість рецидиву.

У неускладнених випадках проводиться амбулаторне лікування 

Лікування ігроманії, ігрової та комп'ютерної залежності у Києві

У тому разі, якщо ігроманія (кредитоманія) супроводжується тривожними розладами або безсонням, то найкращим рішенням є індивідуальна “Психокорекційна програма з БОС-контролем”.

Лікування ігроманії, ігрової та комп'ютерної залежності у Києві

Ціна на лікування ігроманії у Києві

Курс лікування ігрової залежності в наркологічному центрі АТОС складається індивідуально з урахуванням особливостей перебігу захворювання. Його тривалість залежить від стадії ігроманії.

Вартість лікування ігроманії включає в себе:

 • Консультація профільного фахівця – 1500 грн.
 • Кодування на апараті БОС – 7500 грн.
 • Сеанс психологічної корекції – 900 грн.
 • Сеанс гіпнотерапії (стандартний) – 2000 грн.
 • Сеанс гіпнотерапії з БОС-апаратурою – 2500 грн.
 • Реабілітаційна програма (стаціонар) – 1500 грн./добу

Лікування ігроманії, ігрової та комп'ютерної залежності у Києві

Чим небезпечна ігроманія?

Ігрова залежність чинить згубний вплив на всі сфери життя людини нарівні з наркоманією та алкоголізмом. Тяга до ігор поступово витісняє всі інші інтереси людини. Особисті стосунки, навчання, робота, хобі – все відходить на другий план. Залежного, як магнітом, тягне знову і знову сісти за ігровий стіл. У підсумку людина все своє життя змінює на гру.

Ігроманія неминуче призводить до фінансових труднощів: залежний починає шукати будь-які способи, щоб роздобути гроші для продовження ігрових сеансів. Нерідко залежні продають або віддають у заставу цінні речі та майно, щоб відновити гру. Завзяті ігромани не гребують і крадіжками.

Ігрова заклопотаність супроводжується дратівливістю, скритністю, сплесками агресії, безсонням. Програші в іграх надалі викликають депресії, неврастенічні стани, психози.

Види ігроманії

Розрізняють 3 різновиди ігрової залежності:

 • азартні розваги (казино, ставки, ігрові автомати, комп’ютерні ігри);
 • заходи для отримання матеріальної винагороди (лотереї, тоталізатори);
 • спекуляції та карткові ігри.

Як розпізнати згубну тягу до ігор – ігроманію?

Важливо не упустити момент, коли захопленість іграми з хобі переростає в залежність. Головна ознака того, що людина страждає від ігроманії: глибоке занурення в ігрову діяльність, порівнянне з одержимістю. Ігроман втрачає інтерес до всього, що відбувається навколо. Будь-які перешкоди, що заважають йому грати, миттєво виводять залежного з себе і сприймаються вкрай агресивно. Самостійно закінчити грати людина не в змозі. Ігроман втрачає відчуття часу: він може зайти в гру на 5 хвилин, а провести в підсумку за комп’ютером увесь день.

Якщо розпізнати ігроманію на ранніх стадіях і своєчасно звернутися до лікаря, шанси на ефективне лікування зростають у кілька разів. Спеціаліст-діагност об’єктивно оцінить ситуацію і складе грамотний план реабілітації.

Як лікується ігрова залежність?

Ігроманія викликає сильну психологічну залежність. Для її ефективного лікування потрібен комплексний підхід, що включає психотерапевтичні заняття, колективні сеанси опрацювання згубної пристрасті, методи нейролінгвістичного програмування, тренінги самопізнання для відновлення особистісних особливостей. Застосовувані методики спрямовані на повну відмову пацієнта від ігрової діяльності.

Основні причини ігрової залежності

Кожен випадок ігроманії унікальний. Розвиток залежності від азартних ігор зумовлює ціла низка причин:

 • можливість втекти від реальності та побутових проблем;
 • доступність і популяризація азартних ігор у суспільстві;
 • бажання відчути себе переможцем, самоствердитися;
 • спосіб заробітку швидких грошей із мінімальними зусиллями.

Як позбутися ігрової залежності?

Перший і головний крок на шляху до одужання – усвідомлення наявної проблеми та бажання її виправити. Від рівня мотивації залежного безпосередньо залежить результат лікування. Для позбавлення від ігрової залежності та усунення викликаних нею негативних наслідків обов’язково варто звернутися по допомогу до кваліфікованих фахівців. У центрі АТОС над вирішенням проблеми усунення згубних пристрастей працює цілий штаб досвідчених лікарів: неврологів, психологів, наркологів, психіатрів.

Результативні методи лікування ігроманії в Києві

Лікування ігроманії, як і будь-якого іншого психічного розладу, має проводитися комплексно, поєднуючи в собі різнопланові методики. Для лікування ігрової залежності застосовують:

 • психологічну корекцію для відновлення порушених особистісних характеристик;
 • сеанси психотерапії для глибокого опрацювання причин, що викликали ігроманію;
 • медикаментозну терапію для усунення неприємних симптомів (безсоння, тривожність, головні болі);
 • тренінги особистісного зростання і самопізнання;
 • гіпнотерапію і методи нейролінгвістичного програмування для встановлення на підсвідомому рівні блокування до відновлення тяги до ігор;
 • техніки релаксації для набуття внутрішньої гармонії;
 • програми соціальної реадаптації.

Ігрова залежність у підлітків від комп’ютерних ігор: як уникнути

Підліткова ігроманія веде до непоправних наслідків у майбутньому. Дуже важливо запобігти ігровій залежності в дітей. У юному віці психіка тільки формується, тому дуже вразлива і сприйнятлива до зовнішнього впливу. Закладені в цей період цінності стануть фундаментом для побудови вже усвідомленого, дорослого життя. Дитина, що зависає цілими днями в комп’ютері, втрачає зв’язок із реальністю; у неї зникає інтерес до навчання і спілкування з однолітками. Дорослішаючи, вона зазнає труднощів у побудові сім’ї та пошуку свого місця в житті. Важливо не проґавити момент і перевести увагу дитини на альтернативні варіанти проведення дозвілля: спортивні секції, заняття моделюванням або живописом, різні майстер-класи

Наслідки комп’ютерної залежності у підлітків, дітей і дорослих

Ігрова залежність у дітей і підлітків впливає на формування особистості. Діти-ігромани ростуть дратівливими, замкнутими, зацикленими на віртуальному житті. Зазвичай підлітки не можуть знайти собі гідне застосування в реальному житті, зазнають труднощів із вибором майбутньої професії. Непоодинокі випадки суїцидів серед підлітків, які страждають на ігроманію.

Для деяких дорослих захопленість комп’ютерними іграми стає своєрідними ліками від особистої нереалізованості, адже у віртуальній реальності можна стати ким завгодно. Часом вигаданий світ так затягує, що людина забуває про власні базові потреби в їжі та воді, доводячи тим самим себе до виснаження і ставлячи під загрозу власне життя.

Часті програші згубно впливають на психіку, спричиняючи психічні розлади, депресії та суїцидальні думки.

Ігроманія: хвороба чи діагноз?

На підтвердження того, що не варто недооцінювати ігроманію як серйозний психічний розлад, Всесвітня організація охорони здоров’я визнала ігрову залежність хворобою. Ігроманія належить до патологій емоційно-вольової сфери.

Ігроманія та її наслідки

Ігроманія негативно впливає на сфери життя залежного:

 • псуються взаємини в сім’ї;
 • погіршується ділова репутація;
 • з’являються фінансові труднощі;
 • проявляються проблеми психоемоційного характеру (поведінка залежного вирізняється надмірною дратівливістю, агресією, зайвою збудженістю, неадекватними реакціями на те, що відбувається в реальному світі);
 • спостерігається погіршення здоров’я (сідає зір, починаються проблеми з опорно-руховим апаратом і серцево-судинною системою, частішають випадки безсоння, з’являються тривалі головні болі).

Поступово в ігромана руйнуються всі зв’язки з реальним світом. Тільки вчасно надана професійна допомога зможе позбавити людину згубної пристрасті до ігор і повернути її до нормального життя.

Особливості лікування ігроманії в клініці АТОС

 • комплексний підхід, що поєднує ефективні інноваційні методики та щадну медикаментозну терапію;
 • кваліфіковані лікарі з власними науковими розробками;
 • цілодобова допомога турботливого персоналу;
 • організація трансферу з будь-якої точки України;
 • реабілітація за індивідуальною програмою.

Лікування ігроманії в наркологічному центрі АТОС – повернення до життя без згубної залежності

Ігроманія успішно піддається лікуванню. Сучасні методики дозволяють позбутися згубної тяги раз і назавжди. Наркологічний центр АТОС допомагає людям боротися зі згубними пристрастями з 1999 року. За цей час десятки тисяч людей зуміли перемогти залежність і повернулися до нормального життя.

Фахівці центру приймають на реабілітацію людей з будь-яким типом ігрової залежності. Завдяки ефективній програмі соціальної адаптації пацієнти після закінчення реабілітаційного курсу успішно знаходять своє місце в суспільстві.

Допомога близьких людей робить неоціненний внесок у лікування залежного. У клініці АТОС проводять сімейні консультації з родичами пацієнтів, де пояснюють, як правильно поводитися з ними, щоб уникнути рецидивів.

Пацієнтам клініки не варто боятися розголосу, про їхні проблеми не дізнається ніхто, окрім фахівців, що лікують. Клініка АТОС веде свою діяльність на умовах повної анонімності та конфіденційності.

×