Гіпноз – стан свідомості, що вирізняється високим фокусуванням уваги за зниження здатності до самоконтролю і самосвідомості. Введення в гіпнотичний стан здійснюється за допомогою комплексного словесного і звукового впливу, внаслідок якого психіка пацієнта стає податливою і дає змогу здійснювати навіювання на рівні підсвідомості. Саме в цьому і полягає головна відмінність гіпнотерапії від будь-яких інших видів психотерапії.

Лікування алкоголізму гіпнозом

Саме поняття “гіпноз” походить від грецького слова Hypnos, що перекладається як “сон”. Однак, як показали наукові дослідження, він не є справжнім сном, а скоріше проміжною фазою між сном і неспанням. Всупереч поширеним міфам, для введення в гіпноз потрібна добровільність гіпнотизуваного, і під навіюванням неможливо змусити пацієнта здійснювати неприйнятні для нього дії.

Відомо, що лікування гіпнозом має дуже давню історію, його застосовували ще в Стародавньому Єгипті понад три тисячі років тому. Уже тоді люди зрозуміли, що деякі хвороби виникають через різні психологічні та психосоматичні відхилення внаслідок несвідомої діяльності мозку.

Лікування алкогольної залежності гіпнозом під керуванням системи БОС

Апаратура Біологічного Зворотного Зв’язку, скорочено БОС (в англомовному варіанті Neirofeedback або Biofeedback) дає змогу здійснювати моніторинг стану пацієнта в режимі онлайн і, в результаті, значно розширює можливості контролю над процесом впливу на хворого. За допомогою БОС-апаратури, яка візуалізує на моніторі відповідні реакції та активність головного мозку, гіпнотерапевт може виконувати корекцію лікування з метою досягнення найкращого результату. Лечение гипнозом с аппаратом БОС

Клініка АТОС обладнана новітньою моделлю системи Біологічного Зворотного Зв’язку – апаратом “Nexus-10 MKII” голландської фірми Mindmedia, який дає змогу вивести процес контролю над гіпнотичним сеансом на якісно новий рівень.

Для охочих детальніше розібратися в тому, як здійснюється моніторинг ефективності  лікування алкоголізму гіпнозом, нижче наведено деякі подробиці.

Емпірично доведено, що різні фази свідомості, як-от неспання, сон і гіпнотичний стан, є наслідком нейронної активності, що випромінює певні хвильові сигнали. Система нейрофізіологічного контролю реєструє енцефалографічні дані, і це дає змогу визначати рівень хвильової активності та, відповідно, поточний стан мозку.

Виділяють п’ять основних хвильових ритмів головного мозку людини

  • Дельта-хвилі. Частотний діапазон: 0-4 циклів на секунду. Дельта-хвилі проявляються під час глибокої фази сну або глибокого гіпнозу чи трансу.
  • Тета-хвилі. Частотний діапазон: 4-8 циклів/сек. Такий ритм характерний для звичайного сну зі сновидіннями і гіпнотичного стану середньої глибини.
  • Альфа-хвилі. Частотний діапазон: 8-14 циклів/сек. Альфа-хвилі характеризують активну роботу підсвідомості: під час поверхневого сну, гіпнозу або медитації (хоча під час глибокої медитації часто також відбувається перехід до тета-хвиль). Діапазон альфа-хвиль вважається найбільш придатним для проведення гіпнотичного навіювання.
  • Бета-хвилі. Частотний діапазон: 14-34 циклів/сек. Виявляються під час неспання і розумової активності. Нормальним вважається ритм приблизно 20 циклів/сек.
  • Гамма-хвилі. Частотний діапазон: 34-55 циклів/сек. Сигналізують про творчий або емоційний підйом.

Лікування алкоголізму гіпнозом

Мозкова активність, що перевищує 60 циклів за секунду, може означати як надзвичайний сплеск розумової роботи, так і наближення істеричного нападу.

Апаратура Біологічного Зворотного Зв’язку вловлює електричні сигнали альфа-, бета-, тета-, дельта- і гамма-ритмів, що дає змогу точно визначати, в якій саме фазі хвильової активності перебуває мозок пацієнта. Завдяки цьому фахівець, який проводить лікування гіпнозом, може коригувати глибину гіпнотичного занурення й ефективно спрямовувати психотерапевтичні настанови, якими проводиться навіювання.

Використання БОС-апаратури дає величезну перевагу при лікуванні пацієнтів із сильними фобіями, глибокими депресіями тощо яскраво проявленими психологічними проблемами, які значною мірою знижують гіпнабельність. Провівши попередні сеанси із системою Біологічного Зворотного зв’язку, фахівець може підготувати гіпнозу, що лікується до подальшого, покращивши його сприйнятливість до терапії та знизивши рівень тривожності.

Сфери застосування гіпнотерапії при алкогольній залежності

Лікування алкоголізму гіпнозом

Лікування гіпнозом вельми дієво застосовується для позбавлення від різних типів залежностей, включно з наркотичною, алкогольною та тютюновою, залежністю від перегляду телешоу або інтернет-залежністю, а також емоційно-психологічною залежністю від людей (наприклад, від родичів, начальника або нездорової любовної залежності).

Гіпнотична терапія допомагає в боротьбі із зайвою вагою, у разі панічних атак, лікування депресій і страхів, безсоння, порушення апетиту, сексуальних дисфункцій, захворювань психосоматичного характеру тощо.

Сеанси лікувального гіпнозу зазвичай проводять у поєднанні з іншими психотерапевтичними методиками, і завдяки синергії досягається максимальний результат.

По-справжньому ефективне лікування від алкоголізму гіпнозом вимагає раціонального плану лікування, комплексного підходу і застосування високотехнологічного обладнання. Але головна умова – досвідчений фахівець, який здійснюватиме гіпнотичний процес. У клініці АТОС сеанси проходять під керівництвом професора Сергія Івановича Болтівця, який є експертним психологом вищої кваліфікаційної категорії та Головою Українського Товариства Гіпнозу.

Ціни на послуги лікування алкогольної залежності гіпнозом

Гипнотерапия от алкоголизма в клинике Атос

Вартість сеансу гіпнотерапії без використання БОС-апаратури (тривалість 60 – 80 хв.)

стандартна ціна – 1500 грн.;

вартість сеансу з БОС-апаратурою (тривалість 60 – 80 хв.) – 2000 грн.;

Консультація професора – 2000 грн

Діагностика стану емоційної сфери та параметрів вегетативної нервової системи на апаратурі БОС (з розшифровкою) – 2000 грн.

БОС (neurofeedback)-діагностика дає змогу вибрати найбільш точну й ефективну схему гіпнотичного впливу.
Рекомендовану кількість сеансів гіпнотерапії визначають після консультації, але зазвичай вона становить щонайменше п’ять, з БОС-апаратурою – щонайменше три.

×