Відділення психологічної реабілітації

Психологічна реабілітація в клініці АТОС дає можливість пацієнтам відновити здоров’я, проблеми з яким почалися внаслідок перенесеної психічної травми, наркотичної або алкогольної залежності, деяких видів захворювань, особистісних і соціальних чинників, що призвели до розладу психіки.

Для лікування застосовуються педагогічні, соціальні та психологічні методи, даючи змогу відновити частково або повністю психіку пацієнта.

Етапи та напрямки роботи відділення з пацієнтами

Вся робота з пацієнтами має кілька етапів:

 1. Діагностика відбувається за допомогою сучасного обладнання та проходження спеціальних тестів.
 2. Індивідуальні консультації допомагають пацієнтові усвідомити проблему та налаштуватися на ефективне лікування. Допомога надається у налагодженні відносин та подоланні конфліктних та скрутних ситуацій.
 3. Корекція психіки відновлює порушення особистості (інтереси, мотиви, цінності, орієнтація, встановлення) з метою ефективної та успішної самореалізації. Усувається фобія, депресія та переживання.
 4. Психопрофілактична профілактика спрямована на отримання знань з психології, формування свідомості та запобігання рецидиву захворювання.
 5. Тренінг особистого зростання: саморозкриття, самопізнання, облаштування особистого життя.
  Когнітивний тренінг з розвитку уваги та пам’яті включає тренування психіки за допомогою спеціальних вправ.
 6. Ці техніки дозволяють досягти високої ефективності в лікуванні психологічних розладів, незалежно від етіології.

Психологічна реабілітація включає проходження спеціальної програми «Міннесотська модель», що складається з 12 кроків. Вона є найефективнішою та дає можливість привести пацієнтів до позитивної та стійкої норми поведінки. Ця програма вже допомогла мільйонам пацієнтів у всьому світі, повністю позбутися залежності.

Також у клініці застосовують:

 • гіпноз;
 • релаксацію;
 • роботу з символами та образами.

Психологічна реабілітація дозволяє замінити обмежені твердження пацієнтів на позитивну сферу мислення. Налаштувати на здоровий спосіб життя і повернути раніше залежну людину у здоровий осередок суспільства.

У заходах, пов’язаних із корекцією психіки, використовується імпортна ультрасучасна апаратура БОС. Вона дозволяє проводити біологічний аналіз нервової вегетативної системи, оцінку ефективності лікування та керувати емоціями пацієнтів за допомогою тренінгів. Кожному пацієнтові лікування призначається індивідуально та залежить від рівня психологічного розладу.

Психотерапевтична практика світового рівня у клініці АТОС

Щотижня у відділення психологічної реабілітації проходять анонімні та безкоштовні консультації для родичів пацієнтів, на яких виробляється схема оптимальних стосунків у сім’ї. Тобто, родичів вчать як правильно поводитися з хворою людиною, щоб не спровокувати рецидив хвороби, налаштувати її на повне лікування та допомогти пройти важкий шлях реабілітації.
Отделение психологической реабилитации в Киеве
Якщо проблеми психологічного стану пацієнта пов’язані із залежністю (алко-, нарко, ігро-, міжособова країна та ін., то в значній кількості випадків, пацієнт не визнає необхідність лікування. Ініціаторами в цьому випадку мають виступати родичі або інші близькі люди. Наша клініка має велику досвід у консультуванні та практичному вирішенні подібних проблем. Як приклад статті:  Якщо алкоголік не хоче лікуватися. З чого почати?, а також Якщо наркоман не хоче лікуватися.

Якщо залежна людина не усвідомлює своєї хвороби, то викликати психолога можуть його родичі. Фахівець вмовить хворого пройти лікування, що дозволить надалі уникнути проблем та врятувати життя пацієнту.

Психологічна реабілітація наркоманів та алкоголіків

Психологічна реабілітація наркоманів та алкоголіків, включаючи тренінги, проводиться лише після повного очищення організму від токсинів та психотропних речовин. Для цього у клініці передбачено відділення детоксикації з реанімацією. Очищення проводиться медикаментозним способом. У період детоксикації хворим забороняється бачитися з родичами та друзями.

Психологическая реабилитация в клинике Атос

Психологічна реабілітація алкоголіків за часом може займати різний період, все залежить від стажу прийому спиртних напоїв і змін, що відбулися в організмі. Як правило, у алкоголіків зі стажем психіка сильно порушена і рідко підлягає повному відновленню.

Психологічна реабілітація наркозалежних набагато складніше, ніж алкоголізму, а її рівень складності залежить від виду наркотичних речовин, що приймаються. Якщо пацієнтам, які раніше страждають на алкоголізм можна зробити підшивку і тим самим скоротити ризик рецидиву, то для лікування наркоманів потрібна серйозна психологічна допомога протягом тривалого часу.

Після проходження всієї реабілітаційної програми бажаючі можуть отримати оздоровчий тур до екзотичного регіону з комфортними умовами проживання для закріплення результатів лікування та відновлення психологічного та фізичного здоров’я.

Також клініка видає спеціальний документ, що підтверджує повне одужання, за допомогою нього кожен пацієнт може влаштуватися на роботу, повернути цивільні права, розпочавши життя з нового аркуша.

Якщо у вашій сім’ї виникла проблема наркоманії чи алкогольної залежності, то рекомендуємо негайно звернутися до нашої клініки АТОС для отримання кваліфікованої допомоги. У нас лікування та психологічна реабілітація проходять анонімно, що дозволяє пацієнтам зберегти свою репутацію.

Див. відео про Клініку АТОС

Відділення психологічної реабілітації

×